среда, 10 февраля 2021 г.

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ

 

«Патріотизм – це сплав почуття й думки, осягнення

святині – Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім

серцем… Патріотизм починається з любові до людини.

Патріотизм починається з колиски»

В.О.Сухомлинський

 

         Серед виховних напрямів сьогодні найбільшої актуальності набуває патріотичне виховання, як основоположне, що відповідає нагальним вимогам та викликом сучасності, закладає підвалини для формування свідомих нинішніх і прийдешніх поколінь.

         Національно-патріотичне виховання стає для кожного учня осередком становлення громадянина – патріота України, готового брати на себе відповідальність, розбудовувати країну, як суверенну, незалежну, правову, соціальну державу, сприяти єдності та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

         Патріотизм – одне з найглибших громадянських почуттів, змістом якого є любов до Батьківщини, відданість своєму народу, гордість за надбання національної культури. Патріотизм виявляється у практичній діяльності, спрямованій на всебічний розвиток своєї країни, захист її інтересів.

         Патріотизм – соціально-історичне явище.

Виховання патріотизму – важлива складова навчально-виховної діяльності закладу освіти, під час якої в учнів формуються патріотичні погляди й переконання. Патріотичне виховання неможливо здійснити за інструкцією. Багато чого повязує людину з місцем, де вона народилася та зросла. Рідний край, люди, природа стають частиною долі. Тому основним методологічним принципом патріотичного виховання учнів має бути пізнання й осягання своєї малої батьківщини.

         У чому полягає секрет патріотичного виховання? Вважаю, що треба якомога менше говорити про патріотизм, а більше створювати ситуацій співпереживання стосовно проблем своєї малої батьківщини. Неможливо полюбити велику Батьківщину, поки не навчишся любити малу. Коло знань і світогляд учнів треба поступово розширювати знаннями історії та особливостей району, області, визначними місцями столиці, а також інших областей України.

Комментариев нет:

Отправить комментарий