Мета:
1. Удосконалювати вимову,
артикуляцію голосних та приголосних звуків.
2. Тренувати фонематичний слух,
розвивати логічне мислення та
пам'ять,
слухове сприймання .
3. Виховувати бажання говорити
виразною мовою.
Хід заняття
1.Привітання.
2.Актуалізація опорних знань і
навичок учнів.
Гра «Пісенька
веселого язика»
Читання чистомовки
з дотриманням різного темпу
та різної висоти
голосу: Ма- ма – ма
- настала зима.
Словесна
гра «Зима – яка?»(утворення фрази)
Діти
стають колом , передають сніжинку
і добирають слова зима
холодна, зима снігова, зима
пухнаста, зима морозна, зима чарівна.
Словесна гра «На що схожий сніг»
Назвати предмети :
сіль,цукор, пух, борошно, вата, молоко.
3. Повідомлення теми, мета
заняття.
Логічна
вправа «Гімнастика для розуму»
-
Відповідайте швидко
й точно (демонстрація картинок)
-
Яка пора року ?
-
Визначити
перший звук у слові: «зима»
-
Скільки слів у
реченні: «Настала зима»
4.
Розвиток
цілісного сприймання.
Дидактична гра
«Частинка - ціле»
Скласти
картинку: одна частина на
столі, а друга
частина - на
«гілці» ялинки.
Скласти
картинку, назвати предмет,
поділити слова на
склади(сани, ковзани, лижі)
Пальчикова
гімнастика.
Гімнастика для розвитку моторики рук і
пальців.
Вправи:
«Оплески»,«Клацання пальцями», «Рибки».
Робота в
зошитах..
Прочитати слова за
таблицею, вставити букви,
сказати, яке слово не підходить
до теми «Зима».
Замість крапок вставити пропущені
літери: л.ж., сн.г., з.м..
5. Підсумок заняття.
-
Що ми робили?
-
Про яку пору
року говорили?
-
Які слова ви
запам’ятали ?
-
Які вправи виконували?